२०८० मंसिर १३ बुधबार

बागबजारमा बसेर लामो समयदेखि अवैध सुनको धन्दा चलाईरहेको एक समुह सुनसहित प्रहरीको नियन्त्रणमा

काठमाडौंको बागबजारमा बसेर लामो समयदेखि अवैध सुनको धन्दा चलाईरहेको एक समुहलाई प्रहरीले सुनसहित नियन्त्रणमा लिएको छ । बजारमा सुनको अभाव भएको मौका छोपेर अवैध सुनको कालोबजारी गर्दै आइरहेको समुहलाई जिल्ला प्रहरी परिसर टेकुको विशेष टोलीले पक्राउ गरेको हो ।

विहेवारीको सिजन भएकाले बजारमा यतिबेला सुनको माग बढेको छ । माग अनुसार आपूर्तिले धान्न नसकेपछि बजारमा सुनको कालोबजारी गर्नेहरु बढेका छन् । यसैक्रममा साना सुन व्यवसायीले बागबजारलाई केन्द्र बनाएर प्रचलित भाउभन्दा बढीमा कारोबार गर्दै आइरहेका निमाई साह सहितको गिरोहको बारेमा सूचना दिएपछि प्रहरीले आइतबार छापा मारेको हो । सो क्रममा अवैध सुनसहित साहसहितको गिरोह पक्राउ परेको छ । पक्राउ परेका साहले नै प्रहरी समक्ष अवैधबाटो बाट भित्रीएको सुन विभिन्न पसलहरुलाई प्रचलित भाउभन्दा बढीमा बेच्ने गरेको स्वीकार गरेका छन् ।

साहको सपर्ना ज्वेलर्स कारखानाबाट अवैध रुपमा भित्रीएको २० तोला भन्दा बढीको बाला, वेरुवा, औंठी सहित केही काँचो सुन बरामद भएको छ । सो क्रममा प्रहरीले कारोवार गर्दै गरेको अवस्थामा संजय अमात्य र सलमान राईनलाई समेत नियन्त्रणमा लिएको छ । साहसँग आफुले भरियाको रुपमा सुन ओसारपोसार गरेर कारोवार गर्दै आइरहेको पक्राउ परेका सलमान राईनले बताए ।

प्रहरीले अवैध सुन कारोवारीको साथबाट १० लाख ७० हजार नगद समेत बरामद गरेको छ । राजधानीमा सुन पसलको सुन जाँच्ने टन्ज सेन्टर र रिफाईनरीहरुले सुनको अभावको मौका छोपेर बढी मूल्यमा अवैध सुन कारोवार गरेको सूचनापछि प्रहरीले अनुसन्धान अघि बढाएको थियो । सुनको कालोबजारी र अवैध कारोवारका सम्वन्धमा थप अनुसन्धान भइरहेको जिल्ला प्रहरी परिसर टेकुले जनाएको छ ।

२०७९ माघ २९, आईतवार प्रकाशित 0 Minutes 209 Views

ताजा समाचार