नकलबन्दा साकोसको साधारणसभामा दर्जनौ सम्मानित

मेचीनगर । नकलबन्दा बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाको १४ औं वार्षिक साधारणसभा शनिबार सम्पन्न भएको छ । संस्थाको सभाहलमा सम्पन्न कार्यक्रममा संस्थाका सदस्यहरुलाई सम्मान गरिएको थियो ।
संस्थाका अध्यक्ष होमराज गुरुङको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा झापा जिल्ला सहकारी संघका पूर्व सदस्य तथा सहकारी अभियन्ता दुर्गाप्रसाद सापकोटाको प्रमुख आतिथ्य रहेको थियो । कार्यक्रममा मेचीनगर–५ का वडा अध्यक्ष योगेन थापा मगर, वडा सदस्यहरु मेघराज गेलाल, नारायण खड्का, माछापुच्छ«े बंैकका काँकरभिट्टा शाखा प्रमुख केदार ढकाल, महेन्द्रद्वार सहकारी संस्थाका अध्यक्ष राजकुमार दाहाल, मेची कृषक बहुमुखी सहकारी संस्थाका व्यवस्थापक दीपक काफ्ले, श्री बिन्ती बचत तथा ऋण सहकारी संस्थाका उपाध्यक्ष प्रेमबहादुर देवकोटालगायतको आतिथ्यता रहेको थियो ।
कार्यक्रममा सदस्यको परिवारबाट एसईईमा उत्कृष्ट अंक ल्याउने पुकार घिमिरे र प्रमिशा गेलाललाई नगद १ हजार १ सयसहित प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको थियो । त्यसैगरी, उत्कृष्ट सञ्चालकको रुपमा लेखा समिति सदस्य टेकबहादुर धिमाल र कार्यसमिति उपाध्यक्ष अमला राजवंशी, उत्कृष्ट कर्मचारीको रुपमा फुलमाया लिवाङ र शिवराम खड्का, उत्कृष्ट बचतकर्ताको रुपमा अशोक तिम्सिना, जुनी बुढाथोकी, सोह्रधनी राजवंशी, विनोद थापा, असल ऋणीतर्फ बसन्तश्वरी राई, पासाङ तामाङलाई जनही १ हजार १ सय रुपैयाँसहित प्रशंसा पत्र प्रदान गरिएको थियो ।
त्यसैगरी, मेघराज गेलाल र कमला गेलालले स्थापना गरेको अक्षयकोषबाट जेष्ठ नागरिकहरु सुन्दु दनुवार र पवित्रा खड्कालाई सम्मान गरिएको थियो भने संस्थाका अध्यक्ष होमराज गुरुङले स्थापना गरेको अक्षयकोषबाट सुमित्रा ल्वागुन, फुलमाया प्रधानलाई सम्मान गरियो । उत्कृष्ट बालबचतकर्तातर्फ कृषिका मगरलाई नगदसहित सम्मान गरिएको थियो । सेवा निवृत संस्थाको बजार प्रतिनिधि पर्शुराम खड्कालाई समेत विदाइ गरिएको छ ।
संस्थाले ४ करोड ७६ लाख २ हजार ३ सय १ रुपैयाँको वासलात र ८ लाख ८५ हजार ८ सय ५२ रुपैयाँ मुनाफा गरेको छ । संस्थाको ५४ लाख ७६ हजार १ सय रुपैयाँ शेयर रकम रहेको अध्यक्षको प्रतिवेदनमा उल्लेख रहेको छ । संस्थाका अध्यक्ष होमराज गुरुङले अध्यक्षको प्रतिवेदन तथा लेखा समिति संयोजक डम्बरबहादुर मगरले लेखा प्रतिवेदन प्रस्तुत गरेका थिए । कार्यक्रमको सञ्चालन संस्थाका सचिव केशरप्रसाद तिम्सिनाले गरेका थिए ।