२०८० आश्विन १० बुधबार

झापामा माओवादी अभियान, जनताका समस्या र गुनासा सुन्दै

मेचीनगर, १६ भदौ । नेकपा माओवादी केन्द्रको ‘जनतासँग विषेश रुपान्तरण’ अभियान कार्यक्रम झापाका १५ वटै पालिकाका १३१ वटै वडामा जनतासंँग जोडिएर रचनात्मक कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरिएका छन् ।

जनतासँग जोडिने वाचा गरेको माओवादीले जनताका समस्या र गुनासा बटुल्ने प्रयास गरेको हो । जनताका गुनासालाई समाधान गर्न र सधैं जनतासँगै जोडिएर अभियान निरन्तर अघि बढाइने उद्घोष गरिएको छ । यसै क्रममा झापाको मेचीनगर, बुद्धशान्ति, भद्रपुर, विर्तामोड, कन्काई, दमक, शिवसताक्षी, हल्दिबारी, गौरादह लगायत सबै पालिकामा अभियान सुरु भएको छ ।

झापाको बुद्धशान्तिमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै पार्टीका केन्द्रीय सचिव राम कार्की ‘पार्थ’ले जनतासँगको सम्बन्ध घनिष्ठ बनाउनुपर्ने बताए ।
बुद्धशान्ति-४ को टीमाई शिविरमा आयोजित गाउँपालिकाको विस्तारित बैठक तथा अभियान उद्घाटन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै कार्कीले माओबादीलाई फेरि जनतातिरै फर्काइदिएको बताएका हुन् । ‘हाम्रा चालचलनहरु विग्रिँदै गएका छन् । हामीले साथीभाई बिर्सिएका छाँै’ उनले भने । अब हामी सच्चिएर जनतासामु जानुपरेको हो ।’

माओवादी पार्टी अलिअलि बिग्रिएको भएपनि जनताको भरोसा यही पार्टीमा रहेको उनको भनाई छ । मुलुक परिवर्तनका निम्ति माओवादी पार्टीको योगदान सधंैभरी रहिरहने बताए । उनले जनताका समस्या समाधान गर्न आफुहरु लागि रहेकाले हल्ला पछाडी नलाग्न आग्रह गरे ।

बुद्धशान्तिको सुकुम्बासी, पानीको समस्या लगायत विकासका समस्याहरु सम्बोधन गराउन प्रधानमन्त्रीसँग कुरा राख्नेसमेत आश्वासन दिए । कार्यक्रममा पार्टीका केन्द्रीय सदस्य तथा अभियानका मेचीनगर-बुद्धशान्ति संयोजक गोम्बु शेर्पा, बुद्धशान्ति गाउँ कमिटी अध्यक्ष प्रेम लिम्बु लगायतले मन्तब्य राखेका थिए ।

यस्तै, मेचीनगरको धुलाबारीमा आयोजित माओवादीको तीन महिने अभियान सुरु गरिएको छ । प्रदेश नम्बर १ सदस्य राजु दाहालको प्रमुख आतिथ्यता तथा केन्द्रीय सल्लाहकार मुुकुलचन्द्र राजवंशीको विशिष्ठ आतिथ्यतामा दुई विपन्न जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिएको छ । कार्यक्रममा शिक्षक नेता टीका पौडेल, अभियान प्रमुख प्रकाश खड्कालगायतले बोलेका थिए । कार्यक्रमको सञ्चालन कृष्ण सिटौला कौशलले गरेका थिए ।

यस्तै, भद्रपुरमा जनतासँग माओवादी विशेष रुपान्तरण अभियान अन्तर्गत भद्रपुर वडा ७ मा अभियान सुचारु गरिएको छ । कार्यक्रममा पूर्व सभासद पूणर्सिंह राजवंशी, प्रदेश सदस्य निरु खतिवडा, जिल्ला सदस्य नरपति वानेम, शिबु बुढाथोकीलगायतको आतिथ्यता रहेको थियो ।

२०८० भाद्र १६, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 90 Views

ताजा समाचार