२०८१ असार ६ बुधबार

पश्चिम बंगालः मतदानका क्रममा भएको हिंसात्मक झडपमा ११ जनाको मृत्यु

कोलकाता । पश्चिम बंगालमा आज पञ्चायतको चुनाव भइरहेको छ। निर्वाचनमा हिंसा हुन सक्ने आशंकाका बीच भारी सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको छ । यति हुँदाहुँदै पनि पञ्चायत निर्वाचनका क्रममा विभिन्न स्थानमा भएको हिंसात्मक झडपमा ११ जनाको ज्यान गएको समाचार आइरहेका छन् । यसैबीच, कुचबिहारमा मतदान केन्द्रमा तोडफोड र मतपत्र जलाउने घटना पनि बाहिर आएको छ।

राज्य निर्वाचन आयोगका अनुसार २२ जिल्लाका ६३ हजार २ सय २९ ग्राम पञ्चायत सिट, ९ हजार ७३० पञ्चायत समिति र ९ सय २८ जिल्ला परिषद् सिटमा उम्मेदवारको भाग्य दाउमा रहेको छ । निर्वाचनमा ५.६७ करोड मतदाताले मतदान गर्नेछन् । चुनावको नतिजा असार ११ गते आउनेछ । अधिकारीहरूका अनुसार राज्यमा चुनाव सम्बन्धी हिंसामा हालसम्म १६ जनाको मृत्यु भइसकेको छ।

पश्चिम बंगाल पञ्चायत चुनावको लागि मतदान भइरहेको छ। यस क्रममा पश्चिम बंगालका गभर्नर सी.वी. आनन्द बोसले मतदान केन्द्रको भ्रमण गरे र मतदाता र उम्मेदवारहरूसँग अन्तरक्रिया गरे।

पश्चिम बङ्गालमा पञ्चायत चुनाव अघि पछिल्ला केही दिनहरूमा मुर्शिदाबाद, उत्तर २४ परगना, दक्षिण २४ परगना, उत्तर दिनाजपुर, मालदा र कुचबिहार जस्ता जिल्लाहरूमा हिंसाका धेरै घटनाहरू रिपोर्ट गरिएका छन्। यसरी, राज्यमा तीन तहको पञ्चायत चुनावको लागि मतदान अत्यन्तै चुनौतीपूर्ण छ।

यी चुनावका लागि केन्द्रीय अर्धसैनिक बलहरू तैनाथ गरिएको छ र नतिजा घोषणा पछि दस दिनसम्म बस्न आदेश दिइएको छ, ताकि चुनाव सञ्चालन होस्। त्यसपछि कुनै पनि प्रकारको हिंसा रोक्न सकिन्छ।

२०८० असार २३, शनिबार प्रकाशित 0 Minutes 204 Views

ताजा समाचार