२०८१ जेष्ठ ८ मंगलवार

पन्जाबी गायक मुसेवाला हत्याका दुई दोषीको जेलभित्र हत्या

पन्जाबी गायक सिद्धू  मुसेवाला हत्या केसमा संलग्न दुई दोषी जेलमा भएको ग्याङ फाइटमा मारिएका छन् । पन्जाबमा तरनतारन जिल्लाको गोइंदवाल जेलमा आइतबार जेलभित्र हिंस्रक झडप भयो । यसमा मनदीप सिंह तुफान र मनमोहन सिंह मोहनाको हत्या भएको छ । एक अन्य दोषी केशवको अवस्था गम्भीर छ । प्रहरीका अनुसार तीन जनाको धारिलो हतियारले हमला गरिएको थियो ।

तरनतारनको इमर्जेन्सी मेडिकल अफिसर डा. जगजीत सिंहले भनेका छन्, ‘दिउँसो जेलबाट ल्याइएका तीन घाइतेमध्ये दुईको अस्पताल ल्याउनु अघि मृत्यु भइसकेको थियो जबकि तेस्रोको अवस्था गम्भीर छ । मारिएका ग्याङस्टर मनदीप सिंह तुफान गायक मुसेवालाको हत्याको बेला स्ट्यान्ड बाई सुटरको रूपमा उपस्थित थिए । त्यहाँ जग्गू भगवानपुरिया ग्याङका सदस्य थिए ।

लरेन्स ग्याङले दुवै हत्याको लिए जिम्मेवारी

गोल्डी बराडले लेखे, ‘गोइंदवाल जेलमा मोहना मानसा र मनदीप तुफानेका हत्याको जिम्मेवारी लरेन्स ग्याङले लिन्छ । यिनीहरूलाई हाम्रा भाइ सचिन भिवानी, अंकित सेरसा, दीपक मुन्डी, मनप्रित भाऊ, कशिश, अरशद बिकानेर र मामा कित्ताले मारेका हुन् । यो जग्गूका व्यक्ति थिए ।’

गोल्डले थपे, ‘यिनीहरूले जग्गूको आदेशमा दुई दिन अघि हाम्रा भाइ मनप्रति भाऊ ढैपईसँग कुटपिट गरेका थिए । आज हाम्रा भाइले उनीहरूलाई मारेका छन् । यी जग्गूले हाम्रा भाइ रुपा र मन्नूलाई ट्र्यापमा पारेर एनकाउन्टरमा हत्या गराएका थिए ।’

कैदीबीच झगडा भयो, त्यसपछि भएको हिंसामा दुवैको ज्यान गयो

जानकारीका अनुसार गुन्डा नाइके मनदीप सिंह तुफानको कारागारमा कैदी बन्दीसँग केही विषयमा झडप भएको थियो । यसपछि कैदीहरूले उनको कुटि कुटि हत्या गरे । झडपमा अन्य तीनदेखि चार जना कैदी घाइते भएको बताइएको छ ।

कारागारका सहायक सुपरिटेन्डेन्ट हरिश कुमारले उनीहरुबीच झगडा भएको बताए । मुसेवाला हत्यामा संलग्न सबै गुन्डालाई एकै ठाउँमा थुनिएको थियो । त्यहाँ सुरक्षा व्यवस्था पनि थियो ।

मनदीप तुफान मूसेवाला हत्याका स्ट्यान्ड बाई शूटर थिए

सिद्धु मूसेवाला हत्या प्रकरणको दिन पनि मनदीप तुफान घटनास्थल वरिपरि उपस्थित थिए । गोल्डी बराडले जग्गु भगवानपुरियाका खास मंदीप तुफानबाहेक मणि रैयालाई स्ट्यान्डबाइमा राखेका थिए । उनलाई जगरूप उर्फ रुपा र मनप्रीत मन्नुलाई कभर दिनका लागि भनिएको थियो । जग्गु भगवानपुरियालाई सोधपुछ गरेपछि मनदीप तुफानको नाम बाहिर आएको थियो ।

मुसेवालाको हत्यापछि दुवै अपराधी भूमिगत भएका थिए

मुसेवालाको हत्यापछि दुवै अभियुक्त लुधियानाका सन्दीपसँगै भूमिगत भएका थिए । सन्दीपले दुवै अभियुक्तलाई लुधियानास्थित आफ्ना एक नातेदारको घरमा शरण दिएका थिए र धेरै दिनसम्म त्यहाँ राखेका थिए । लुधियानामा केही दिन बसेपछि दुवै गुन्डा मनदीप सिंह तुफान र मणि लुधियाना छाडेका थिए भने प्रहरीले सन्दीपलाई पक्राउ गरेको थियो ।

२०७९ फाल्गुन १५, सोमबार प्रकाशित 0 Minutes 237 Views

ताजा समाचार