२०८१ श्रावण ८ मंगलवार

रुसलाई परास्त गरेरै छाड्ने युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीको दावी

युक्रेनका राष्ट्रपति भोलोदिमिर जेलेन्स्कीले यो वर्ष रुसलाई परास्त गरेरै छाड्ने प्रतिबद्धता जनाएका छन् । विदेशबाट जर्मनीमा निर्मित ट्याङ्क र हातहतियार प्राप्त गरेपछि उनले रुसलाई पराजित गर्ने प्रतिबद्धता दोहो¥याएका हुन् ।

दोस्रो विश्वयुद्धपछि युरोपमा भीषण युद्ध शुरु भएको वार्षिकीका सन्दर्भमा युरोपेली मुलुकका राजधानीमा रुसी आक्रमणविरुद्ध विरोध प्रदर्शन र पश्चिमा राष्ट्रले रुसी ब्याङ्क, सैन्य क्षेत्रलगायत आर्थिक उपार्जनका केन्द्रलाई क्षीण तुल्याउन अझ कठोर प्रतिबन्ध लगाउने अभिव्यक्ति दिइरहेका बेला जेलेन्स्कीले रुसलाई परास्त गर्ने घोषणा गरेका हुन् । सातवटा औद्योगिक राष्ट्रको समूहले पनि रुसमाथि गम्भीर नाकाबन्दी लगाउने चेतावनी दिएको छ ।

२०७९ फाल्गुन १३, शनिबार प्रकाशित 0 Minutes 313 Views

ताजा समाचार