२०८१ असार ३१ सोमबार

सन् २०२२ मा मानव अधिकार उल्लङ्घन तथा ज्यादतीका घटनामा सात हजारभन्दा बढी व्यक्ति पीडित

सन् २०२२ मा मानव अधिकार उल्लङ्घन तथा ज्यादतीका घटनामा सात हजारभन्दा बढी व्यक्ति पीडित भएका छन् । अनौपचारिक क्षेत्र सेवा केन्द्र इन्सेकले आजकाठमाडौंमा नेपाल मानव अधिकार वर्ष पुस्तक २०२३ सार्वजनिक गर्दै सन् २०२२ मा मानव अधिकार उल्लङ्घन तथा ज्यादतीका घटनामा ७ हजार ३ सय ७६ जना पीडित भएको जनाएको हो ।कार्यक्रममा सभामुख देवराज घिमिरेले संक्रमणकालीन न्यायसम्बन्धी आयोगको म्याद पटक पटक थप गर्दा पनि काम गर्न नसक्नु दुखद भएको र यसमा सरकार गम्भीर हुनुपर्ने बताए ।

इन्सेकका अध्यक्ष कुन्दन अर्यालले मानव अधिकार उल्लंघन, ज्यादती र अपराधका घटनामा बृद्धि हुदा सरकार नागरिकप्रतिको दायित्वमा सचेत हुनुपर्ने बताए ।

इन्सेकको बर्ष पुस्तकमा दलहरूको ध्यान सत्ता राजनीतिमा केन्द्रित हुँदा जनताको अधिकार संरक्षणमा सरकारले पूर्ण सफलता पाउन नसकेको प्रतिवेदनमा उल्लेख गरेको छ । त्यस्तै संक्रमणकालीन न्यायका बाँकी काम सम्पन्न गर्नुपर्नेमा सरकारको परिणाममूखी तदारुकता नदेखिएको पनि प्रतिवेदनमा औल्याइएको छ । इन्सेकले सन् १९९२ देखि हरेक वर्ष प्रकाशन गर्दै आएको छ ।

२०७९ फाल्गुन ७, आईतवार प्रकाशित 0 Minutes 144 Views

ताजा समाचार