२०८१ असार १ शुक्रबार

सिद्धार्थ राजमार्गको बुटवल, पाल्पा, सडक खण्डको सिद्धबाबा क्षेत्रमा सुरुङ मार्ग निमार्णकार्य शुरु

सिद्धार्थ राजमार्गको बुटवल, पाल्पा, सडक खण्डको सिद्धबाबा क्षेत्रमा सुरुङ मार्ग निमार्ण गर्न प्रारम्भिक चरणको काम सुरु गरिएको छ । सिद्धबबाबा क्षेत्रमा सुरुङ मार्ग बनाउनु अघि निर्माण कम्पनीले डिजाइन गर्ने तथा निर्माण स्थलमा गर्नुपर्ने अन्य काम गरिरहेको जनाएको छ ।

पाल्पा र बुटवल जोडने सिद्धबाबा क्षेत्रमा सुरुङ मार्ग निमार्ण गर्न प्रारम्भिक चरणको काम अघि बढेको छ । सिद्धार्थ राजमार्गको सिद्धबाबा क्षेत्रमा ढुंगा खस्ने समस्या बर्षौदेखि भएपछि सुरुङ निर्माण थालिएको हो । केही महिना अघि डिजाइन सकेर स्वीकृति पछि सुरुङ मार्ग निमार्णको काम प्रारम्भ भएको हो । अहिले सुरुङ्क मार्ग निर्माणका लागि सिद्धबाबा मन्दिर देखि एक किलोमिटर टाढा हेडबक्स भन्ने ठाउमा ड्राइभर्सन सडक बनाउने काम सुरु भएको छ ।

ड्राइभर्सन सडक बनाउने काम थालिएको ठाँउ सुरुङ निस्कने ठाँउ हो भने सिद्धबाबा मन्दिर परिसर सुरङको प्रवेश क्षेत्र हो । ठेकेदार चाइना स्टेट कन्स्ट्रक्सन इन्जिनियरीङ कर्पोरेसनका अनुसार सुरुङमार्ग ११ सय २६ मिटर लामो हुनेछ ।

आयोजनाका लागि करिव साढे ७ अर्ब लागत लाग्ने अनुमान गरिएको छ । सिद्धबाबा क्षेत्रमा एक हजार १ हजार १ सय २६ मिटरको सुरुङ मार्गबनाउने सम्झौता उल्लेख छ । सुरुङमार्ग करिव साढे ३ बर्षमा सकिने बताइएको छ ।

२०७९ फाल्गुन ३, बुधबार प्रकाशित 0 Minutes 207 Views

ताजा समाचार