२०८१ असार १ शुक्रबार

जातीय विभेद गरेको आरोपमा मेचीनगरबाट दुई पक्राउ

मेचीनगर । जातीय विभेद गरेको आरोपमा झापा प्रहरीले दुई जनालाई करिव दुई महिनापछि मेचीनगरबाट पक्राउ गरेको छ । मेचीनगर-१० बस्ने ३६ वर्षीया रञ्जु विश्वकर्मा कडरियालाई जातीय विभेद गरेको आरोपमा प्रहरीले छिमेकी ४७ वर्षीया मैया दाहाल र ४९ वर्षीया सीता दाहाललाई मंगलबार पक्राउ गरेको हो ।

उनीहरूले जातीय भेदभावसहित अपमान गरेको भन्दै विश्वकर्माले गत असोज २४ गते इलाका प्रहरी कार्यालय धुलाबारीमा जाहेरी दिएकी थिइन् ।

विश्वकर्माले दिएको जाहेरी अनुसार छिमेकी सीता दाहालको घरबाट दूध किनेर खान थालेको दुई दिनपछि गत असोज २२ गते अचानक उनलाई दूध दिन छाडिएको थियो । विश्वकर्माले ‘मलाई दूध दिन किन छाड्नु भको ?’ भनी सोध्दा दाहालले ‘तँ दलितलाई दूध दिन थालेपछि मेरो गाई विरामी भई दूध दिन छाडेको र परिवारका सदस्यहरूमा पनि रगत छाद्ने रोग देखा परेको’ भन्दै आइन्दा दूध लिन नआउनु भनेकी थिइन् ।

मैया दाहालले समेत ‘दलितलाई दूध दिँदैनौं, कहाँ गएर के गर्नुपर्छ गरेर देखा’ भनेकी थिइन् ।

छिमेकीबाटै जातीय विभेद र अपमान भोगेपछि उनले असोज २४ गते प्रहरीमा जाहेरी थिइन् । जाहेरी दिनुअघि उनलाई स्थानीयवासी र जनप्रतिनिधिहरूले ‘मिल्न’ दबाब दिएका थिए । तर, उनले जातीय विभेद गर्ने विरुद्ध कानुन बमोजिम कारबाही गरि पाउँ भन्दै जाहेरी दिएकी थिइन् । उनले जाहेरी दिएको लामो समयसम्म स्थानीय र केही जनप्रतिनिधिले ‘सद्भाव बिथोलिने’ भन्दै जाहेरी फिर्ता लिन दबाब दिएका बताएकी छन् ।

प्रहरीले असोज २४ मै दाहालद्वयविरुद्ध जातीय विभेदविरुद्ध मुद्दा दर्ता भएको दाबी गरेपनि उनीहरुलाई पक्राउ गर्न भने करिव दुई महिना लगाएको थियो । इकान्तिपुर अनलाइनबाट

२०८० मंसिर २०, बुधबार प्रकाशित 1 Minute 722 Views

ताजा समाचार