२०८१ असार १२ मंगलवार

झापाका कार्की मृत्यु प्रकरण : आरोपित वडाध्यक्षसहित तीनजना धरौटीमा छुटे

झापा कमल गाउँपालिका-६ का अनिल कार्कीको मृत्यु प्रकरणमा पक्राउ परेका सो वडाका वडाध्यक्ष नरेन्द्र भट्टराईसहित तीन जना धरौटीमा रिहा भएका छन् ।

आत्महत्या दुरुत्साहनको मुद्दामा किटानी जाहेरी परेपछि पक्राउ परेका वडाध्यक्ष भट्टराई ८० हजार तथा मृतक कार्कीकी पत्नी चाहना पोखरेल र ससुरा पुण्यप्रसाद पोखरेल जनही डेढ लाख रुपैयाँका दरले धरौटी राखेर रिहा भएका हुन् ।

झापा जिल्ला अदालतका न्यायाधीश भीमबहादुर निरौलाको इजलासमा बुधबार भएको थुनछेक बहसपछि सो आदेश भएको झापा जिल्ला अदालतका स्रेस्तेदार किरण सिंहले जानकारी दिए । अदालतले तोकेको धरौटी बुधबार नै सम्बन्धित व्यक्तिहरूबाट दाखिला भएको उनले बताए । धरौटी बुझाएसँगै उनीहरू रिहा भएको इलाका प्रहरी कार्यालय दमकले बताएको छ ।

कमल ६ स्थायी घर भई जिल्ला वन कार्यालय पाँचथरमा कार्यरत कार्की गएको दसैँ बिदामा घर आएको समयमा महानवमीको दिन पारिवारिक विवाद हुँदा वडाध्यक्ष भट्टराई , कार्कीकी पत्नी चाहना र ससुरा पुण्यप्रसाद पोखरेलले कुटपिट गरेको र सोही कारण उनले दसैँको अन्तिम दिन आत्महत्या गरेको आरोप लागेको हो । कार्कीका बहिनी, मामालगायत उनका शुभचिन्तकहरूले कार्कीले न्याय नपाई मर्नु परेको भन्दै न्यायको मागसहित दमकमा उनको शवसहित प्रदर्शन गरेका थिए भने इलाका प्रहरी कार्यालय दमकमा उनीहरुविरुद्ध किटानी जाहेरी दिएका थिए ।

प्रहरीले वडाध्यक्ष भट्टराईसहित घटनामा जोडिएका सबैलाई अनुसन्धानको दायरामा ल्याउने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै कार्कीको शव बुझेका थिए ।

२०८० मंसिर ७, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 182 Views

ताजा समाचार