२०८१ असार १२ मंगलवार

कोशीमा किचलो : कांग्रेसमा हंगामा, साँझ ५ बजेभित्र के होला ?

विराटनगर । कोशी प्रदेशमा नयाँ सरकार गठनका लागि प्रदेश प्रमुखले दिएको समयसीमा शुक्रबार साँझ ५ बजेसम्म छ । यो बीचमा आज दिनभर सत्ताका लागि दुई पक्षले सबै शक्ति लगाएर ‘होमवर्क’ गर्नेछन् । सोही होमवर्कको नतिजाका आधारमा प्रदेशले नयाँ मुख्यमन्त्री पाउनेछ ।

यसअघि बिहीबार नै मुख्यमन्त्रीको लागि ४७ सांसदसहित माओवादी केन्द्रका नेता इन्द्रबहादुर आङ्बो र काँग्रेसका सांसद केदार कार्कीले प्रदेश प्रमुख समक्ष दाबी पेस गरिसकेका छन् ।

गठबन्धन र पार्टीको निर्णयको विरोध गर्दै विद्रोह गरेका कांग्रेसको शेखर कोइराला पक्षका कार्कीले दाबी पेस गरेपछि गठबन्धनको लागि नैतिक संकट उत्पन्न भएको छ । कार्कीको दाबी अस्वीकृत गराउने, उनको दाबी फिर्ता लिन लगाउने वा उनलाई समर्थन गरेका सांसदलाई कन्भिन्स गर्ने विकल्पमा कांग्रेसलगायत गठबन्धन दलहरू लागिरहेका छन् ।

स्रोतका अनुसार कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले कोशी प्रदेशमा आफ्नो पार्टीबाट समानुपातिक कोटाबाट सांसद बनेका र कार्कीको पक्षमा मतदान गरेका तीन सांसदहरू इन्दिरा थापा, लिलाकुमारी राई र सुनिता कुमारी गुरुङलाई टेलिफोन गरेर हस्ताक्षर फिर्ता लिन आग्रह गरेका छन् ।

यस्तै आजै कांग्रेसको कोशी प्रदेश कार्यसम्पादन समितिको बैठक बसेर कोइराला पक्षले चालेको कदमविरुद्धमा निर्णय गर्ने तयारी गरिएको छ । यस्तै काँग्रेसको केन्द्रीय पदाधिकारीको बैठकले पनि कोशी प्रदेशको समस्याबारे छलफल गर्ने तयारी गरेको बताइएको छ ।

२०८० आश्विन २६, शुक्रबार प्रकाशित 0 Minutes 152 Views

ताजा समाचार